Ściany przesuwne

Ściany przesuwne to nowoczesne i proste rozwiązanie do szybkiego podziału przestrzeni wewnętrznych. Zastosowanie takich ścian pozwala zwiększyć uniwersalność pomieszczeń. Podział przestrzeni na stałe wiąże się z ograniczeniem powierzchni i zamyka inne możliwości jej wykorzystania. Tymczasowość jest więc tutaj atutem, bowiem umożliwia szybkie zmiany aranżacji wnętrza zależnie od bieżących potrzeb. Na dużej sali dzięki zastosowaniu ścian mobilnych można jednocześnie organizować 2-3 niezależne od siebie wydarzenia, a w innym terminie cieszyć się dostateczną przestrzenią dla jednej licznej imprezy.
Bardzo ważną zaletą ścian przesuwnych jest ich konstrukcja wewnętrzna zapewniającą dużą dźwiękoizolacyjność akustyczną, tak istotną przy dzieleniu powierzchni biurowych, konferencyjnych czy usługowych.

W 2012 r. rozpoczęliśmy współpracę z producentem ścian przesuwnych i wprowadziliśmy do naszej oferty systemy ścian mobilnych AW PART.
Oferta skierowana jest przede wszystkim do architektów, firm budowlanych, deweloperów, ale również wszystkich użytkowników dysponujących powierzchnią użytkową w obiektach branży hotelowej, w centrach prezentacyjno-wystawowych, restauracyjno-gastronomicznych, edukacyjnych, rozrywkowych, biznesowych, sportowych i handlowych, w domach weselnych, sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych, biurach firm i instytucji i wreszcie w prywatnych rezydencjach.

 

 

Ściany mobilne AW PART to polski system, produkowany przez firmę AW PART z Kraśnika.

www.sciany-przesuwne.pl

Ściany takie składają się z trzech podstawowych elementów:
– modułów o szerokości od 800 do 1200 mm i wysokości od 2000 do 5000 mm, które zbudowane są z wielowarstwowego wypełnienia tłumiącego oraz warstwy zewnętrznej wykonanej z forniru, laminatu lub innego materiału zależnie od upodobań klienta;
– torów jezdnych stalowych lub aluminiowych mocowanych do stropu;
– parkownicy, do której ściana jest składana

 

Charakterystyka ogólna:
– wysoka dźwiękoszczelność (40-52 dB)
– nowoczesne wzornictwo (fornir, laminat, tapeta, lakierowany MDF)
– brak prowadnic przypodłogowych
– różnorodność modułów (drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, przeszklenia)
– mnogość możliwości parkowania
– szybki montaż, prosta obsługa

 

Rodzaje systemów i ich przeznaczenie:
System AW PART 76 – o dźwiękoszczelności akustycznej od 40 do 42 dB, z zamkiem w płaszczyźnie modułu. Składa się z lekkich modułów wykonanych z wysokiej jakości materiałów, prosty w obsłudze, przeznaczony do podziału przestrzeni obiektów mieszkalnych, biurowych, hotelowych oraz innych, w których zachodzi taka potrzeba.
System AW PART 96 – o wysokiej dźwiękoszczelności akustycznej od 45 do 52 dB. Przeznaczony do podziału pomieszczeń obiektów, w których wymagana jest wysoka dźwiękoszczelność. Ścianki działowe wyposażone w uszczelki dźwiękoszczelne (system AW PART 101), posiadają otwór zamykający umieszczony w krawędzi modułu. Szybka i prosta obsługa, wysoka jakość wykonania oraz niska cena.